Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Organy dla koneserów i nie tylko

We wtorek, 23 maja, o godz. 19.15 w Katedrze Legnickiej odbędzie się Koncert Inauguracyjny 26. Międzynarodowego Festiwalu Organowego - Legnickich Wieczorów Organowych.

Plakat Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Na zabytkowych, katedralnych organach zagra znakomity organista młodego pokolenia - Maciej Wota. Towarzyszyć mu będzie Wratisłavia Trumpet Consort - grupa trębaczy, absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, specjalizujących się w tzw. muzyce przestrzennej. Pomysłodawcą i liderem zespołu jest prof. Igor Cecocho.

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory J.S. Bacha, K. Szymanowskiego, F. Mendelssohna-Bartholdy`ego, jak również kompozytorów współczesnych. Wstęp wolny.

- W tym roku, zgodnie z zapowiedzią profesora Andrzeja Chorosińskiego, Dyrektora Artystycznego Festiwalu, trochę go zmienimy. Dość jest argumentów na to, by stworzyć wydarzenie muzyczne poświęcone muzyce romantycznej. Aż dziw, że nikt tego przed nami nie zrobił. Oczywiście będą to nie tylko utwory powstałe w okresie romantyzmu. Posłuchamy też kompozycji nawiązujących do tej epoki i czerpiących z niej - mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

- U progu kolejnego festiwalu, na którym celebrowane będzie piękno muzyki organowej, muzyki kameralnej, pragnę życzyć Państwu zachwycenia, jakie niesie obcowanie z pięknem oraz tego, aby każdy koncert pozostał w naszych wspomnieniach, abyśmy stali się duchowo wzbogaceni - zaprasza prof. Andrzej Chorosiński, Dyrektor Artystyczny Legnickich Wieczorów Organowych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.