Logo Legnica24h.pl
Reklama

One Legnica rośnie w siłę!

Minione dni wniosły wiele nowego do projektu utworzenia OneLegnica - pierwszego na Dolnym Śląsku klubu ampfutbolowego.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

- W legnickim ratuszu doszło do szeregu spotkań, które inicjatorom tego przedsięwzięcia wlały w serca mnóstwo optymizmu. Usłyszeliśmy wiele pochlebnych ocen i zapewnień o współpracy i pomocy - mówi Paweł Łuczkiewicz, pomysłodawca stworzenia zespołu. - W najbliższych dniach skierujemy naszą ideę na oficjalne drogi i bardzo cieszymy się na myśl o możliwości współdziałania z samorządem i organizacjami pozarządowymi w naszym rejonie.

W sobotę w gościnnym ośrodku Kibice Razem Miedzi Legnica spotkali się wszyscy, którym założenia organizacji klubu się spodobały. Na terenie województwa dolnośląskiego mieszka kilku zawodników już uprawiających ten sport, którzy w bieżącej edycji ampfutbolowych rozgrywek w Polsce reprezentują barwy innych klubów. OneLegnica chce umożliwić im regularne treningi w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednym z nich jest Tomasz Miś, który był jednym z gości spotkania. - Zgłosiło się też kilka osób, które dotąd nie miały styczności z ampfutbolem - mówi Teresa Jesionkowska, koordynator spraw organizacyjnych z ramienia Keepers Foundation, która objęła swoimi skrzydłami legnicki klub. - Ciągle szukamy kandydatów do gry i pracujemy nad organizacją. To nie ma prawa się nie udać!

O historii i perspektywach AMP futbolu w Polsce i na świecie, o zasadach gry i organizacji rozgrywek ligowych opowiadał Marek Dragosz - trener reprezentacji Polski. Ampfutbol na świecie ma już ponad 40 lat tradycji. Regularnie odbywają się mistrzostwa świata i kontynentalne. W ostatnim czempionacie w Meksyku polski zespół narodowy zajął czwarte miejsce. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turniej o prymat w Europie. W wielu krajach odbywają się rozgrywki klubowe i międzynarodowe turnieje. W Polsce corocznie odbywa się prestiżowy turniej międzypaństwowy, który pod względem organizacji i poziomu sportowego oceniany jest najwyżej na kontynencie. Rozpoczął się także trzeci sezon ampfutbolowej Ekstraklasy z udziałem pięciu drużyn. W Legnicy wierzą, że ich zespół powalczy w grudniu o Puchar Polski a także wystartuje w przyszłorocznej edycji krajowych mistrzostw. Zawodnikom ma w tym pomóc Anita Nowicka, która została pierwszym trenerem i poprowadzi pierwsze zajęcia treningowe.

A ten pierwszy, historyczny trening klubu OneLegnica i spotkanie z osobami chcącymi spróbować gry odbędzie się na bocznym boisku Miedzi Legnica w sobotę 27 maja o godz. 15.00. Będzie można zobaczyć jak to wygląda i porozmawiać z osobami zaangażowanymi w projekt. Dzięki wsparciu Krzysztofa Piotrowskiego i Klubu Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi uczestnicy treningu będą po nim mogli obejrzeć spotkanie pierwszoligowego zespołu przeciw Pogoni Siedlce.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby po jednostronnej amputacji lub z wadami wrodzonymi kończyn do kontaktu: www.facebook.com/OneLegNica tel. 603 408 502.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.