Logo Legnica24h.pl
Reklama

Okradli ponad sto nagrobków; policjanci odzyskali 40 kg mosiężnych elementów

Trzy osoby odpowiedzą za kradzież elementów mosiężnych z nagrobków cmentarza w Legnicy. Podejrzani o kradzież i znieważenie miejsca pochówku wykonywali na cmentarzu prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności.

© Materiały prasowe / PAP

Oficer prasowy legnickiej policji młodsza aspirant Anna Tersa poinformowała, że w minioną sobotę do komendy w Legnicy wpłynęło zawiadomienie w sprawie kradzieży elementów mosiężnych z kilkunastu nagrobków.

Mundurowi wytypowali i już w poniedziałek zatrzymali do sprawy trzy osoby, 40-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 39 i 21 lat. Podczas przeszukania mieszkań policjanci ujawnili torbę z częściowo zniszczonymi mosiężnymi krzyżami i z figurkami o łącznej wadze 6 kg” – powiedziała policjantka.

Ponadto w jednym ze skupów złomu była reszta skradzionego mienia – około 34 kg elementów mosiężnych. Straty wynoszą ponad 10 tys. zł.

Zatrzymane osoby w ostatnim czasie wykonywały na cmentarzu prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności. Teraz usłyszą zarzuty kradzieży i znieważenia miejsca pochówku. Zniszczonych zostało około 100 nagrobków” – powiedziała policjantka.

Za kradzież grozi kara do pięciu lat więzienia, a znieważenie miejsca pochówku zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia. (PAP)

Roman Skiba

ros/ joz/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.