Logo Legnica24h.pl
Reklama

Odpocznij na kąpielisku Kormoran i basenie przy Radosnej

Już od soboty (23 czerwca) czynne są miejskie kąpieliska, zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

© Anna Cybulska

Kąpielisko Kormoran i basen przy ul. Radosnej czynne są od godziny 10.00 do 19.00. Ceny biletów takie same, jak w minionym sezonie: dorośli – 6 zł, ulgowe – 3 zł, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – dorośli 3 zł, dzieci - 1,5 zł. Dzieci do lat 3 ( pod opieką osoby dorosłej ) – wstęp wolny. Wypożyczenie leżaka – 4 zł. Kajak – 5 zł/godz., rower wodny – 5 zł/godz. 

Podobnie jak w minionym roku wszystkie obiekty zostały odnowione. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy. Legnickie kąpieliska cieszą się od lat wielką popularnością. W zależności od pogody, w ciągu sezonu odwiedza je od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wypoczywających osób.

Kąpielisko Kormoran, ul. Kąpielowa

Amatorów aktywnego wypoczynku indywidualnego lub grupowego nad wodą wśród przyrody i zieleni zapraszamy na kąpielisko „Kormoran”. Obiekt położony jest nad zbiornikiem wodnym o powierzchni ponad 5 ha. Posiada strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, brodzik dla najmłodszych, dużą zjeżdżalnię wodną oraz wypożyczalnie sprzętu pływającego. Do dyspozycji gości są: przebieralnie, zewnętrzne prysznice, zadrzewione tereny zielone, miejsce na grillowanie, boiska do piłki siatkowej, bezpłatne parkingi, pomost spacerowy, zjeżdżalnia, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci. W sezonie letnim na terenie kąpieliska dostępny jest również bar-kawiarnia. Dla miłośników wypraw wodnych są kajaki i rowery wodne. Wypożyczenia kajaka – 5 zł/godz., rower wodny – 6 zł/godz. 

Basen, ul. Radosna

Bezpieczne plażowanie, rekreacja i kąpiele „pod chmurką” to główne atuty. Basen ma wymiary 20m x 50m i głębokość od 1 m do 4 m. Dla dzieci – brodzik. Na terenie obiektu do dyspozycji użytkowników: przebieralnie, urządzenia zabawowe i trawiaste plaże.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.