Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Od ul. Myrka do Ronda Bitwy Legnickiej. W Legnicy powstanie nowy układ komunikacyjny

Zastępca prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz podpisała w środę umowę na budowę układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W środę po zakończonej procedurze przetargowej, zastępca prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz podpisała umowę z Kazimierzem Wiercińskim, reprezentującym konsorcjum firm Budrim w Kunicach (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, na budowę układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka.

Partnerem gwarantującym i finansującym budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji jest Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Prace przygotowawcze do realizacji tej ważnej dla miasta inwestycji rozpoczną się w najbliższych dniach. Budowa nowego układu komunikacyjnego kosztować będzie ok. 19 mln 130 tys. zł, a jej zakończenie zaplanowano na początek 2022 roku.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym oświetleniem ledowym ulic na odcinku ponad 6 kilometrów. Będą także odwodnione drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany zostanie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci LEGMAN.

Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Ma on także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych i miast w sąsiedztwie Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.