Logo Legnica24h.pl
Reklama

Od piątku nie kupimy biletu w autobusie. Od poniedziałku - wakacyjny rozkład jazdy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w związku z zagrożeniem koronawirusem, wprowadza środki ostrożności, mające chronić pasażerów i kierowców autobusów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Kierowcy MPK od piątku (13 marca) nie będą sprzedawali biletów. W ślad za tą decyzją nie będzie można wsiadać i wysiadać pierwszymi drzwiami autobusów. Dotychczas były one otwierane tylko dla pasażerów chcących kupić bilet u kierowcy.

W autobusach zostanie wydzielona strefa buforowa. Obejmie one obszar między pierwszymi drzwiami,  kabiną kierowcy oraz pierwszymi siedzeniami w przedziale pasażerskim. Strefa ta będzie oznaczona taśmą oraz tablicą informacyjną. Te wszystkie zmiany  obowiązują do odwołania.

– Autobusy są codziennie dokładnie myte i dezynfekowane – informuje MPK. – Nasi pracownicy mają też zapewnione środki dezynfekujące.

Z kolei od poniedziałku (16 marca) MPK wprowadza wakacyjny rozkład jazdy, który będzie obowiązywał także do odwołania. Ma to związek z wprowadzonym przez rząd zawieszeniem zajęć w szkołach. Pracownicy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i innych zakładów mają zapewnione dojazdy i powroty z pracy.

Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów są dostępne na stronie MPK (http://mpk.legnica.pl/) i na przystankach autobusowych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.