Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Oceniamy wiceliderów z Legnicy

Podopieczni Dominika Nowaka w dobrym stylu rozpoczęli tegoroczne ligowe zmagania. Dzięki wygranej z Odrą legniczanie wskoczyli na pozycję wiceliderów. Oceniamy występ poszczególnych graczy.

Legniczanie po meczu z Odrą mogą być zadowoleni. © Anna Cybulska

Łukasz Sapela - 7
Powoli wchodził na najwyższe obroty, ale w pierwszej połowie popisał się kilkoma pewnymi interwencjami. Przy bramce Cverny nie zawinił. W końcówce pierwszej połowy uchronił zespół przed stratą wyrównującego gola. Po przerwie pewny punkt zespołu.

Frank Adu Kwame - 6
Kilka długich podań po linii w pierwszej połowie. Przerwał groźną kontrę Odry. Włączał się w akcje ofensywne. Na stałym dobrym poziomie. W 88 minucie groźnie uderzał z linii pola karnego.

Tomislav Bożić - 6
Jak zawsze waleczny. W drugiej połowie popisał się niezłym rajdem. Pewny punkt legnickiej defensywy.

Kornel Osyra - 6
Na początku zdawał się być niepewny, ale nie można powiedzieć, żeby odstawał od pozostałych, nieźle grających kolegów. Z pewnością ten mecz doda mu pewności siebie, po jesieni, którą w większości spędził wśród rezerwowych.

Paweł Zieliński - 5
Zaliczył kilka strat i niedokładnych podań, ale nie stworzył nimi większego zagrożenia.

Adrian Purzycki - 6
Przecinał podania piłkarzy Odry. Walczył w środku pola. Zanotował niezły występ.

Omar Santana - 7
W 4 minucie wykorzystał niedokładne podanie obrońców Odry i znalazł się w doskonałej sytuacji. Nie zdołał jednak uderzyć w światło bramki. Zaliczył niezłe podania i przechwyty. Ogólnie na stałym wysokim poziomie. W 86 minucie zmieniony przez Augustyniaka.

Marquitos - 6
Początek bardzo dobry, wraz z upływem czasu stawał się mniej widoczny. Po jego dograniu Forsell podał do Piaseckiego przy pierwszej bramce.

Petteri Forsell - 7
Zaliczył asystę przy bramce otwierającej wynik spotkania. Widać było, że zależało mu na dobrym występie. Starał się być aktywny. Przechodziło przez niego wiele akcji gospodarzy.

Fabian Piasecki - 6
Strzelił bramkę, ale też dał się wyprzedzić przy straconym przez Miedź golu. Dostawał sporo dobrych piłek. Na pewno był bardzo widoczny na boisku. Kiedy lepiej zgra się z Piątkowskim, powinni stworzyć zabójczy duet.

Mateusz Piątkowski - 8
Biegał, walczył, a przede wszystkim dwukrotnie trafił do siatki rywali, a przecież to z goli rozlicza się napastników. Zaliczył rewelacyjny ligowy debiut w barwach Miedzi. Po meczu z Odrą zdaje się być ogniwem, którego jesienią brakowało w układance trenera Nowaka.

Przemysław Mystkowski - 6
Wszedł w 75 minucie za Marquitosa. Starał się być aktywny.

Rafał Augustyniak - niesklasyfikowany
Pojawił się na murawie dopiero w 86 minucie, zmieniając Omara Santanę. Grał zbyt krótko, by wystawić mu notę.