Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 59-letni mężczyzna z Wrocławia miał w organizmie ponad 3 promila alkoholu. W takim stanie kierował samochodem po autostradzie A-4.

© Paweł Sasiela

W czwartek kilka minut po godzinie 16.00 dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez kierowcę samochodu ciężarowego. W rejon parkingu przy autostradzie A-4, natychmiast skierowano chojnowskich dzielnicowych.

Jak ustalono, kierowca VW miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność u zawodowego kierowcy pojazdu ciężarowego. Po chwili mężczyzna zauważył, że kierujący osobówką zjechał z autostrady. Kiedy zatrzymał swój pojazd podszedł do niego i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 59-latka. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.