Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

O robotyce w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

18 czerwca o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się konferencja pod nazwą „Robotyka w Szkołach Dolnego Śląska”.

© Materia??y prasowe / PWSZ w Legnicy

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ im. Witelona w Legnicy, Legnicka Specjalna Stefa Ekonomiczna oraz Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej „Zagłębia Miedziowego” organizują inauguracyjną konferencję pod nazwą „Robotyka w Szkołach Dolnego Śląska”.

Konferencja odbędzie się 18 czerwca (piątek) o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku COVID-19.

Rozwijająca się Gospodarka 4.0 wymaga coraz lepszego przygotowania młodzieży do przyszłych miejsc pracy. Wychodząc naprzeciwko tym wymaganiom, bazując na doświadczeniach Instytutu Inwentyki, przedstawiona zostanie propozycja prowadzenia zajęć z robotyki począwszy od przedszkola a skończywszy na studiach magisterskich. Omówione zostaną formy organizacyjne oraz sposoby finansowania przedsięwzięcia w szkołach naszego regionu.

Przewidziany porządek obrad:

  • nowe inicjatywy PWSZ im. Witelona w Legnicy w zakresie robotyki,
  • koncepcja Szkolnych Klubów Robotyki, Ligii Robotów, Mistrzostw Robotów,
  • programy i organizacja zajęć dla różnych poziomów kształcenia,
  • model finansowy i źródła finansowania przedsięwzięcia,
  • pokazy robotów i cobotów.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.