Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku PWSZ im. Witelona w Legnicy w Ścinawie

W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, w czwartek odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ścinawie, który działa w tym mieście pod patronatem PWSZ im. Witelona w Legnicy.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica / Piotr Korolski

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ścinawie został powołany do życia w 2018 roku, dzięki staraniom władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły. Pomysł ten został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez mieszkańców Ścinawy, którzy uczestniczą w zajęciach UTW.

W czwartek zgodnie z akademickimi tradycjami nastąpiło uroczyste rozpoczęcie drugiego roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku PWSZ im. w Legnicy w Ścinawie. Podczas uroczystości obecnych było blisko 100 osób. Każdy ze słuchaczy otrzymał zestaw upominków od Uczelni. W uroczystości brał udział Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, Anna Podbudzka - Dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, mgr Dariusz Wędzina – Koordynator UTW oraz dr Paweł Kobes – nauczyciel akademicki Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, który wygłosił wykład inauguracyjny.

W roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet będzie realizował swoją działalność poprzez: wykłady i  seminaria podczas których poruszone zostaną aktualne problemy gospodarcze, ekonomiczne, społeczne i zdrowotne.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego wieku uczestniczą miedzy innymi w zajęciach z jogi, fitoterapii, języka angielskiego. Ponadto dla słuchaczy przygotowano wykłady między innymi z zakresu historii Dolnego Śląska.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.