Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nowoczesne mieszkania dla legniczan

Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego udziałowcem jest miasto, wybuduje na osiedlu w Lasku Złotoryjskim blok dla 44 rodzin. Wykorzystane w nim zostaną najnowocześniejsze technologie.

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Dziś podpisano umowę o przekazaniu placu budowy wykonawcy Przedsiębiorstwu Budowlanemu Mirosław Wierzyk w Świdnicy.

W tym byłym poradzieckim kompleksie wojskowym (R-37) w ciągu 12 lat przekazano lokatorom już siedem wyremontowanych bloków, w których jest ponad 400 mieszkań. Ósmy zostanie wybudowany od podstaw. I będzie w nim wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które w efekcie spowodują obniżenie kosztów eksploatacji.

- Czterokondygnacyjnemu budynkowi ogrzewanie sufitowe zapewni system studni i pomp cieplnych, które dostarczą ciepło z ziemi. Wykonaliśmy już jeden z 18 odwiertów na głębokość 180 metrów, z których będzie pochodziła energia cieplna – mówi prezes TBS Kamienna Góra Władysław Niemas.

Z kolei system wentylacji doprowadzi do mieszkań przefiltrowane i oczyszczone powietrze. Każdy z lokatorów otrzyma oprócz mieszkania z balkonem, także pomieszczenie gospodarcze i garaż. W budynku powstaną jedno, dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania o średniej powierzchni ok. 50 m2. Koszt tej inwestycji, przewidzianej w cyklu dwuletnim, to około 8 mln zł. Jest ona finansowana z niskooprocentowanej pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego (49 proc), przyszłych lokatorów, gminę i TBS.

Kto może wynająć mieszkanie w TBS? Osoba, która jest na liście oczekujących, niemająca własnego mieszkania i osiągająca dochody pozwalające na jego utrzymanie. Wymagane jest wpłacenie kaucji w wysokości około 20 proc. wartości mieszkania, która zostanie zwrócona, gdy lokator zrezygnuje z lokalu.

- Tutaj, w Lasku Złotoryjskim, powstało małe miasteczko. My stawiamy na budownictwo w ramach TBS, dzięki któremu mieszkańcy mogą wynajmować lokale w atrakcyjnych cenach – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Czynsz w mieszkaniach TBS w Legnicy wynosi od 9 do 10,5 zł za metr kwadratowy plus media. Jest zdecydowanie niższy, niż w mieszkaniach wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Gmina Legnica od kilkunastu lat jest największym spośród czternastu udziałowców Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, posiadając 40,67 proc. udziałów. Od 2005 roku w ramach TBS w Legnicy zmodernizowano i wybudowano osiem budynków wielorodzinnych (przy al. Zwycięstwa, ul. Daszyńskiego i Makuszyńskiego). Powstało 460 nowoczesnych, dobrze wyposażonych mieszkań. Wkrótce miasto przekaże aportem TBS-owi działki do zabudowy mieszkaniowej po wyburzonych obiektach na Zakaczawiu (ul. Kościelna i Kamienna).    

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.