Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nowoczesna hala piłkarska powstała na terenie byłego lotniska

W północnej części byłego legnickiego lotniska, przy ul. Hangarowej, otwarto dzisiaj (2 listopada) całoroczną, ogrzewaną i pełnowymiarową halę piłkarską.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Halę zudowała wrocławska firma Olimpijski Futbool Club, kosztem ok. 2 mln zł. Inwestor zawarł z miastem 25-letnią umowę dzierżawy terenu, na którym powstał ten nowoczesny obiekt.

To jak dotąd czwarta taka hala w Polsce – mówił jej współwłaściciel, Michał Janicki. – Wcześniej dwie powstały we Wrocławiu i jedna w Gdańsku. Służyć będzie zwłaszcza szkoleniu piłkarskiemu dzieci i młodzieży, ale będzie dostępna również dla dorosłych. Organizować będziemy też zgrupowania piłkarskie. Mamy już podpisaną umowę z Juventusem Turyn, a od nowego roku rozpoczniemy nabór do jego piłkarskiej szkółki dla uzdolnionych dzieci.

Bardzo się cieszę, że nasz nowy inwestor postanowił ulokować ten obiekt właśnie w Legnicy – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wpisuje się on zarówno w potrzeby szkoleniowe, jak i wysokie standardy obiektów sportowych w naszym mieście.

Inauguracyjny mecz rozegrali najmłodsi zawodnicy Młodzieżowego Klubu Sportowego Miedź Legnica i Klubu Sportowego Konfeks.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.