Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nowe żółte karetki w Pogotowiu Ratunkowym

Nowoczesne, wyglądające inaczej, bo wyróżniające się żółtym kolorem ambulanse, zasiliły tabor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

© Materiały prasowe / Pogotowie Ratunkowe w Legnicy

Żółty kolor to nowe wytyczne unifikujące transport medyczny w Unii Europejskiej. Trzeba się będzie do tej barwy po prostu przyzwyczaić. Samochody są wyposażone w nosze bariatyczne, to takie które przystosowane są do transportu osób z dużą nadwagą. Poza tym są to bardzo nowoczesne karetki, które zastąpią wysłużone wozy.

Pierwszy ambulans został sfinansowany za pośrednictwem Urzędu Marszałkowego z funduszy UE w ramach programu „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych  na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19”.

Kolejne dwie zakupiono ze środków własnych Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. W najbliższych planach jest jeszcze zakup jednego nowego ambulansu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.