Logo Legnica24h.pl
Reklama

„Nowa Perspektywa – Lepszy Start” - podsumowanie programu

Samorząd województwa podsumował dziś projekt „Nowa Perspektywa – Lepszy Start".

© materiał prasowy

Dzięki niemu wychowankowie 11 dolnośląskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych mieli szansę uczestniczyć w zajęciach, które podniosły ich kompetencje społeczne i zawodowe oraz ułatwiły im funkcjonowanie na rynku pracy. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w konferencji podsumowującej dwuletni projekt i podziękował jego realizatorom.

− Trzeba mieć wiedzę, odwagę i kompetencje, żeby realizować takie projekty. Spełniacie Państwo wszystkie te warunki, dlatego dziś wspólnie możemy cieszyć się z sukcesu. Wspólnie pracujemy na to, żeby Dolny Śląsk rozwijał się, nie tylko w skali kraju, ale również Europy – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Celem przedsięwzięcia było nabycie przez wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych umiejętności społecznych i zawodowych, które pozwolą im na codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie po zakończeniu pobytu w placówce. Wsparciem w ramach projektu objętych zostało 950 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Projekt oferował w sumie 25 różnych form wsparcia podnoszącego kompetencje zawodowe i społeczne uczestników. Były to m.in. przygotowanie do prowadzenia własnego gospodarstwa domowego, prowadzenia domowego budżetu i oszczędzania, kursy zawodowe, a także zajęcia uczące przeciwdziałania agresji, radzenia sobie ze stresem czy zajęcia artystyczne. Osobną grupę stanowiły zajęcia terapeutyczne, a wśród nich dogoterapia, hipoterapia czy zooterapia.

Warty 11 milionów złotych projekt realizowany był od początku stycznia 2017 do końca 2018 roku wspólnie przez Wydział Edukacji i Nauki urzędu marszałkowskiego oraz 8 dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego. Uczestniczyły w nim powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, lubański, lwówecki, świdnicki, wołowski, wrocławski oraz gmina Wrocław.

Przedsięwzięcie realizowały m.in. jednostki organizacyjne samorządu województwa: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze. Zadanie uzyskało dofinansowanie wysokości 10,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.