Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Niska frekwencja dzieci w legnickich żłobkach, przedszkolach i szkołach

Od czerwca rodzice najwięcej maluchów przyprowadzali do żłobków publicznych (38 proc.) i prywatnych (29 proc.). Do przedszkoli trafiało 16 proc. dzieci, natomiast z edukacji w klasach I, II i III podstawówek korzystało niespełna 3 proc. uczniów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Żłobki

W Legnicy działa 5 żłobków miejskich (440 miejsc) i 13 prywatnych z 348 miejscami. Po decyzji prezydenta o zwiększeniu liczebności grup we wszystkich miejskich żłobkach do 14 dzieci i zwiększeniu powierzchni przypadającej na jedno dziecko (zgodnie z wytycznymi GIS), obecnie żłobki publiczne dysponują realnie 196 miejscami opieki, a żłobki niepubliczne około 150 miejscami. Te placówki opiekuńcze przyjęły ostatnio 264 najmłodszych dzieciaczków. Na początku było ich zaledwie około 20.

Przedszkola

W Legnicy przedszkola uruchomiono 18 maja. Każda placówka  została przygotowana zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi, wydanymi przez GIS, MZ i MEN.  Organizacja opieki przedszkolnej opracowywana jest na podstawie deklaracji rodziców. Właśnie na tej podstawie w pierwszym tygodniu uruchomiono 10 z 17 miejskich przedszkoli. W tym czasie w zajęciach opiekuńczych uczestniczyło blisko 100 dzieci, tj. prawie 5 proc. ogółu przedszkolaków. W kolejnym tygodniu było ich około 11 proc. (229 dzieci). W czerwcu zajęcia zorganizowano dla około 350 dzieci, co stanowi prawie 16 proc. przedszkolaków. To jednak ilość o wiele mniejsza od pierwotnie deklarowanej przez rodziców. Miasto było przygotowane organizacyjnie dla grupy liczącej prawie 550 dzieci, czyli 26 proc. ogółu przedszkolaków.

Szkoły podstawowe

Od 25 maja w szkołach podstawowych uczniowie klas I – III mogą korzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Rodzice wstępnie zadeklarowali udział w zajęciach 164 dzieci, co stanowi 6,6 proc. ogółu uczniów najmłodszych klas.

Liczba uczniów klas I – III, korzystających z tej formy opieki w pierwszym okresie, kształtowała się na poziomie 5,3 proc. ogółu uczniów (134 osoby) i wciąż ulegała zmniejszeniu. Obecnie z zajęć opiekuńczo-wychowawczych korzysta niespełna 3 proc. uczniów, czyli około 75 osób.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.