Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Nie żyje lekarz Jacek Durys. Żałoba w Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy

- Odszedł wspaniały człowiek, lekarz Jacek Durys. Swoje życie poświecił w służbie ratownictwa medycznego. Swoją pracą uratował setki ludzkich istnień - informuje Pogotowie Ratunkowe w Legnicy.

© Pogotowie Ratunkowe w Legnicy

Informacja o śmierci Jacka Durysa została przekazana w sobotę na Facebooku przez stronę „Zespoły Ratownictwa Medycznego Legnica”.

"Z wielkim żalem informujemy, że dziś odszedł nasz kolega, przyjaciel, długoletni pracownik Pogotowia Ratunkowego w Legnicy lek. Jacek Durys. Świeć Panie nad Jego Duszą. Szczere kondolencje dla Rodziny Załoga ZRM Legnica" - czytamy we wpisie.

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy ogłosiło żałobę. Na wszystkich karetkach Pogotowia Ratunkowego (Legnica, Lubin, Głogów, Polkowice, Chojnów, Złotoryja) od soboty można zobaczyć czarne wstążki.

Odszedł wspaniały człowiek, lekarz Jacek Durys. Swoje życie poświecił w służbie ratownictwa medycznego. W legnickim pogotowiu pracował 40 lat. Kochał ludzi i dla nich poświęcał swój cały świat. Przez współpracowników był uznawany za autorytet i jednocześnie za przyjaciela. Wychował kilka pokoleń lekarzy i ratowników medycznych. W wolnym czasie, choć go prawie nie miał, pasjonował się motoryzacją i wędkarstwem. Przez Prezydenta Polski za działalność na rzecz ochrony zdrowia, został odznaczony „Brązowym Krzyżem Zasługi”. Był człowiekiem, który swoją pracą uratował setki ludzkich istnień – Pogotowie Ratunkowe w Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 września o godz. 14.00 w Złotoryi na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.