Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nadchodzi nowy rok szkolny

W Legnicy uroczysta miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godzinie 11.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

W uroczystości wezmą udział delegacje z pocztami sztandarowymi wszystkich placówek oświatowych oraz prezydent miasta. Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com © edziecko.pl

W 15 legnickich publicznych szkołach podstawowych, 9 liceach ogólnokształcących, 6 technikach, 6 zawodowych szkołach branżowych, 6 szkołach policealnych rozpocznie naukę ponad 18.000 uczniów i 2.500 dorosłych słuchaczy. Do przedszkoli przyjęto łącznie 3.566 dzieci, a potrzeby w tym względzie zostały zaspokojone. Wskaźnik objęcia wychowaniem przedszkolnym jest bardzo wysoki i wynosi ok. 98 proc. 

Kształceniem i wychowaniem zajmować się będzie ok. 1.700 nauczycieli, a ok. 780 osób stanowić będzie kadrę administracyjną i pomocniczą placówek edukacyjnych i wychowawczych. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.