Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Na Dzień Dziecka komputery

12 zestawów komputerowych oraz laptop - to sprzęt, który Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przekazała we wtorek, 31 maja na potrzeby uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

© Materia??y prasowe / LSSE

W ośrodku naukę podejmuje ponad 100 dzieci z wielu miejscowości leżących w powiatach lubińskim oraz legnickim.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna odpowiedziała na prośbę dyrektora placówki, który długo poszukiwał wsparcia w wyposażeniu pracowni komputerowej.

"To jest początek dobrej współpracy. Wpłynęła do nas prośba o wsparcie i przekazaliśmy niezbędny sprzęt. Jestem przekonany, że tak prężnie działający ośrodek, wciąż będzie miał wiele potrzeb i deklarujemy, że w miarę możliwości będziemy wspierać placówkę. To również są nasze cele. Jest to szkoła branżowa, więc jako lider Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego jesteśmy nastawieni przede wszystkim na kształcenie branżowe. Naszym obowiązkiem jest, aby wspierać młodzież uczęszczającą do tych szkół. Podobne działania prowadzimy od lat" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przekazany sprzęt będzie stanowił znaczne wsparcie, w realizacji procesów edukacyjno-rewalidacyjnych, pozwalając na wykorzystanie różnorodnych programów komputerowych, dedykowanych dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Multimedia będą również służyły dzieciom w doskonaleniu kompetencji cyfrowych.

"Otrzymaliśmy komputery, dodatkowo przewidziano dla nas lekcje przedsiębiorczości. Wszystko to pomoże podnieść poziom edukacji naszych uczniów. Cieszymy się, że udało się nam pozyskać kolejnego opiekuna do wsparcia naszych podopiecznych. Moja radość jest podwójna, pod względem organizacyjnym jako dyrektora i pod względem dydaktyczno-pedagogicznym jako nauczyciela. Cieszymy się ogromnie" – dodaje Łukasz Nowicki, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Jako niespodziankę, dzieci otrzymały również edukacyjne i logiczne gry planszowe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.