Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Na czym polega pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie to termin, który często pojawia się w tekstach dotyczących promowania stron internetowych. Właśnie dzięki SEO witryna ma szansę zostać zauważona przez internautów, a o to właśnie chodzi właścicielom serwisów.

© Materia??y prasowe / Grupa TipMedia

Co zatem oznacza ta tajemnicza nazwa? Najprościej mówiąc, odnosi się do szeregu różnorodnych działań, których celem jest uzyskanie przez daną stronę jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google.

Czym są organiczne wyniki wyszukiwania?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę dowolnego hasła Google wyświetla ogromną liczbę linków, wśród których na samej górze pojawiają się adresy sponsorowane, a następnie tzw. organiczne, czyli naturalne wyniki wyszukiwania. Kolejność ich wyświetlania uzależniona jest od działania różnych algorytmów Google opartych o ponad 200 czynników rankingowych. Na szczęście specjaliści SEO wiedzą, które elementy wpływają na ostateczny ranking wyników, co wykorzystują podczas pozycjonowania stron.

Działania on-page i off-page

Pozycjonowanie stron internetowych to różnorodne działania, wśród których znajdują się te wykonywane bezpośrednio na stronie (on-page) oraz takie, które przeprowadzane są poza nią (off-page). Do tych pierwszych należy na pewno wzbogacenie serwisu o dobrej jakości treści i odpowiedni dobór trafnych słów kluczowych, dzięki którym internauci trafią na stronę. Nie można tu również zapomnieć o technicznej optymalizacji witryny obejmującej np. szybkość ładowania, metatagi Title i Description, responsywność czy certyfikat SSL. Pracując poza stroną, trzeba m.in. zadbać o odpowiedniej jakości linki prowadzące do serwisu oraz obecność w social mediach, które stanowią ważny kanał komunikacyjny i informacyjny.

Jak długo czeka się na efekty pozycjonowania?

Decydując się na pozycjonowanie stron, trzeba pamiętać o tym, że efekty w postaci zadowalającej pozycji w rankingu wyszukiwania nie pojawią się od razu. Cały proces optymalizacji serwisu wymaga czasu i stałego monitoringu, gdyż czynniki decydujące o kolejności wyświetlania stron w wyszukiwarce niestety często się zmieniają. Dlatego też żaden specjalista nie może zagwarantować konkretnego miejsca na liście i trzeba się liczyć z tym, że osiągnięta dobra pozycja może się zmienić.

Czy pozycjonowanie stron warto zlecać specjalistom, czy lepiej zabrać się za SEO samodzielnie?

Pozycjonowaniem można oczywiście zająć się samemu, jednak ze względu na to, że wymaga ono dużej wiedzy, czasu i cierpliwości warto tę usługę zlecić profesjonalnym agencjom SEO. Doświadczenie i znajomość branży może ustrzec przed popełnieniem błędów, które niestety z reguły na długo są zapamiętywane przez Google. Specjaliści zagwarantują długotrwałą obsługę strony i reagowanie na zmieniające się wymagania wyszukiwarek, a także szczegółową analizę serwisu oraz poczynań konkurencji. Taka długofalowa współpraca może doprowadzić do znacznego zwiększenia widoczności strony w wyszukiwarce, a co za tym idzie większej rozpoznawalności wśród internautów.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.