Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 98 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 3 osoby

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 98 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też, że zmarły 3 kolejne osoby. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 286 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 27 osób z powiatu legnickiego i 71 osób z Legnicy – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 118 testów w powiecie legnickim i 250 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 477 osób z powiatu legnickiego oraz 958 osób z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 3 osoby z powiatu legnickiego.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2327 osób z powiatu legnickiego i 3959 osób z Legnicy, łącznie to 6286 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 257 osób, a 1 220 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 3 477 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 8 065 osób, a 4 266 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 12 331 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte są hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona jest działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas uczą się zdalnie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.