Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 97 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarło 6 osób

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 97 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też, że zmarło 6 kolejnych osób. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 887 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 34 osób z powiatu legnickiego i 63 osób z Legnicy – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 113 testów w powiecie legnickim i 202 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 537 osób z powiatu legnickiego oraz 1108 z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 6 osób z powiatu legnickiego.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2514 osób z powiatu legnickiego i 4373 osób z Legnicy, łącznie to 6 887 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 2 974 osoby, a 1 403 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 4 377 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 9 539 osób, a 4 581 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 14 120 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.