Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarło 7 osób

W powiecie legnickim i Legnicy zdiagnozowano ostatniej doby 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 7 pacjentów z COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 32 osób z powiatu legnickiego i 64 osób z Legnicy – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 102 testy w powiecie legnickim i 251 w Legnicy. Kwarantanną objęte są 633 osoby z powiatu legnickiego oraz 1276 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2751 osób z powiatu legnickiego i 4907 osób z Legnicy, łącznie to 7658 przypadków COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 2 osoby z powiatu legnickiego oraz 5 z Legnicy.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 3 995 osób, a 1 531 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 5 526 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 10 640 osób, a 4 752 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 15 392 szczepienia.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.