Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 93 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarła 1 osoba

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 93 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też, że zmarła 1 kolejna osoba. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 485 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 25 osób z powiatu legnickiego i 68 osób z Legnicy – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 62 testy w powiecie legnickim i 218 w Legnicy. Kwarantanną objęte są 543 osoby z powiatu legnickiego oraz 1132 osoby z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarła kolejna 1 osoba z powiatu legnickiego.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2385 osób z powiatu legnickiego i 4100 osób z Legnicy, łącznie to 6485 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 585 osób, a 1 302 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 3 887 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 8 731 osób, a 4 409 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 13 140 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.