Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 78 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarła 1 osoba

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 78 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 5 967 zakażeń. Resort podał też, że zmarła 1 osoba.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 30 osób z powiatu legnickiego i 48 osób z Legnicy – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 74 testy w powiecie legnickim i 212 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 357 osób z powiatu legnickiego oraz 851 osób z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2214 osób z powiatu legnickiego i 3753 osób z Legnicy, łącznie to 5967 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 130 osób, a 1 067 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 3 197 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 7 499 osób, a 4 115 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 11 614 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Od najbliższej soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.