Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 78 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 78 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 764 zakażenia.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 24 osób z powiatu legnickiego i 54 osób z Legnicy – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 62 testy w powiecie legnickim i 134 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 427 osób z powiatu legnickiego oraz 974 osoby z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2468 osób z powiatu legnickiego i 4296 osób z Legnicy, łącznie to 6764 przypadki COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 868 osób, a 1 403 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 4 271 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 9 150 osób, a 4 440 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 13 590 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.