Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarła 1 osoba

Zakażenie koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy potwierdzono u 54 kolejnych osób, a 1 pacjent z powodu Covic-19 zmarł – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie to już ponad 8,7 tys. zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 27 osób z powiatu legnickiego i 27 osób z Legnicy – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 118 testów w powiecie legnickim i 225 w Legnicy. Kwarantanną objęte są 572 osoby z powiatu legnickiego oraz 879 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 3 146 osób z powiatu legnickiego i 5 586 osób z Legnicy, łącznie to 8 732 przypadki COVID-19.

Z powodu Covid-19 zmarła 1 kolejna osoba z Legnicy.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 6 119 osób, a 1 745 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 7 864 szczepienia.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 13 649 osób, a 4 900 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 18 549 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.