Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 53 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 53 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 7 562 zakażenia.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 26 osób z powiatu legnickiego i 27 osób z Legnicy – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 90 testów w powiecie legnickim i 134 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 608 osób z powiatu legnickiego oraz 1144 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2719 osób z powiatu legnickiego i 4843 osób z Legnicy, łącznie to 7562 przypadki COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 3 820 osób, a 1 531 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 5 351 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 10 323 osoby, a 4 706 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 15 029 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.