Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 4 osoby

W powiecie legnickim i Legnicy zdiagnozowano ostatniej doby 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 4 pacjentów z COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 21 osób z powiatu legnickiego i 28 osób z Legnicy – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 102 testy w powiecie legnickim i 174 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 628 osób z powiatu legnickiego oraz 1 131 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2 920 osób z powiatu legnickiego i 5 222 osób z Legnicy, łącznie to 8 142 przypadki COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 4 osoby z Legnicy.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 4 961 osób, a 1 566 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 6 527 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 11 832 osoby, a 4 787 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 16 619 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.