Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy

W powiecie legnickim i Legnicy zdiagnozowano ostatniej doby 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 8 093 przypadki COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 19 osób z powiatu legnickiego i 25 osób z Legnicy – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 46 testów w powiecie legnickim i 92 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 577 osób z powiatu legnickiego oraz 1 040 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2 899 osób z powiatu legnickiego i 5 194 osób z Legnicy, łącznie to 8 093 przypadki COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 4 964 osoby, a 1 566 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 6 530 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 11 688 osób, a 4 787 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 16 475 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.