Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarła 1 osoba

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 33 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też, że zmarła 1 kolejna osoba. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 188 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 18 osób z powiatu legnickiego i 15 osób z Legnicy – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 74 testy w powiecie legnickim i 115 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 481 osób z powiatu legnickiego oraz 853 osoby z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarła kolejna 1 osoba z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2300 osób z powiatu legnickiego i 3888 osób z Legnicy, łącznie to 6188 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 150 osób, a 1 216 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 3 366 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 7 850 osób, a 4 180 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 12 030 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte są hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona jest działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas uczą się zdalnie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.