Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 202 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 2 osoby

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 202 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformował w czwartek resort zdrowia. To największy dobowy przyrost w tym roku. Łącznie od początku epidemii wykryto 7 089 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 56 osób z powiatu legnickiego i 146 osób z Legnicy – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 128 testów w powiecie legnickim i 372 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 585 osób z powiatu legnickiego oraz 1200 z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 2 osoby z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2570 osób z powiatu legnickiego i 4519 osób z Legnicy, łącznie to 7089 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 3 087 osób, a 1 422 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 4 509 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 9 691 osób, a 4 652 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 14 343 szczepienia.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.