Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 162 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 2 osoby

W powiecie legnickim i Legnicy zdiagnozowano ostatniej doby 162 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 2 pacjentów z COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 65 osób z powiatu legnickiego i 97 osób z Legnicy – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 153 testy w powiecie legnickim i 293 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 636 osób z powiatu legnickiego oraz 1 295 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2 816 osób z powiatu legnickiego i 5 004 osób z Legnicy, łącznie to 7 820 przypadków COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 2 osoby z Legnicy.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 4 286 osób, a 1 549 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 5 835 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 11 117 osób, a 4 787 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 15 904 szczepienia.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.