Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 3 osoby

W powiecie legnickim i Legnicy zdiagnozowano ostatniej doby 129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 3 pacjentów z COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 46 osób z powiatu legnickiego i 83 osób z Legnicy – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 122 testy w powiecie legnickim i 276 w Legnicy. Kwarantanną objęte są 652 osoby z powiatu legnickiego oraz 1 085 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2 966 osób z powiatu legnickiego i 5 305 osób z Legnicy, łącznie to 8 271 przypadków COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 3 osoby z Legnicy.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 5 053 osoby, a 1 566 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 6 619 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 12 096 osób, a 4 798 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 16 894 szczepienia.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.