Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 106 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 106 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformował w czwartek resort zdrowia. To największy dobowy przyrost w tym roku. Łącznie od początku epidemii wykryto 6 392 zakażenia.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 33 osób z powiatu legnickiego i 73 osób z Legnicy – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 80 testów w powiecie legnickim i 190 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 488 osób z powiatu legnickiego oraz 1020 osób z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2360 osób z powiatu legnickiego i 4032 osób z Legnicy, łącznie to 6392 przypadki COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 2 337 osób, a 1 242 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 3 579 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 8 341 osób, a 4 319 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 12 660 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte są hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona jest działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas uczą się zdalnie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.