Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Musi być nas więcej - kochających Polskę, a nie tylko samych siebie

Minister Beata Kempa, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, gościła w Legnicy.

Minister Beata Kempa © Joanna Kielar

Ministr Beata Kempa od soboty gościła w Legnicy. Wizytę rozpoczęła spotkaniem z mieszkańcami  w salce przy parafii św. Tadeusz Apostoła, mówiąc o polskiej pomocy humanitarnej na Bliskim Wschodzie i Afryce.  Dziś była goszczona przez włodarzy Legnicy, Kunic i Legnickiego Pola, bowiem, jak wyjaśniła:

- Mam w zwyczaju proponować spotkania gospodarzom miejscowości, które odwiedzam.

Z mieszkańcami i dziennikarzami zgromadzonymi tuż przy fontannie Neptuna, rozmawiała o najważniejszych dla naszego miasta oraz regionu sprawach. Odpowiadała na pytania dotyczące, m.in. modernizacji autostrady A4 oraz konieczności budowy obwodnic w wielu miastach dolnośląskich, jak np. Oławie.

- Po przedstawieniu przez pana ministra Kwiecińskiego bardzo dobrych danych, mówiących o wchłanialności środków unijnych, m.in. właśnie w tej materii, zobaczymy, na ile nam się uda, w tej nowej perspektywie finansowej, o którą będziemy zabiegać dla Polski. Przekłamanie, które rozlało się, że to przez nas Polska będzie miała mniejszą partycypację w budżecie Unii Europejskiej, jest obrzydliwym kłamstwem. To obecne elity europejskie przedstawiły taki poziom finansowania Państwa Polskiego, a polska komisarz nie zgłosiła votum separatum. Rządy będą dopiero zapraszane do negocjacji, a my będziemy oczywiście negocjować, m.in. dobry budżet na infrastrukturę, autostrady są immanentnym elementem tego przedsięwzięcia - mówiła Beata Kempa.

Zanaczyła, że w perspektywie gospodarczej i dolnośląskiej istotne stało się racjonalne wykorzystanie wód śródlądowych i przywrócenie właściwej rangi żegludze śródlądowej. W tym celu odtworzono we Wrocławiu Szkołę Żeglugi Śródlądowej oraz powołano nową instytucję Wody Polskie.

- Popatrzmy, jak to się dzieje w innych krajach, wewnętrzne wody są znakomicie wykorzystywane przede wszystkim w transporcie - stąd także nasze porozumienia z niemieckim sąsiadem - dodała minister Kempa.

Istotnym zadaniem będzie przywrócenie dobrego imienia Polsce oraz uświadomienie wąskiej elicie starającej się nadać ton Europie, faktycznego polskiego stanu gospodarczego, społecznego i kulturowego do zafałszowania, których przyczyniła się część elit politycznego środowiska opozycyjnego.

- Trzeba jasno i wyraźnie artykułować naszą wyjątkowość; jedziemy z konkretnymi raportami, czyli ze świadectwami, z którymi nie da się dyskutować, które obalają mity, jakie są tworzone na temat Polski i Polaków. To wymaga bardzo systematycznej pracy, spokojnych, konsyliacyjnych rozmów - podkreślała Beata Kempa.

Dodała, że są także gotowe rozwiązania, które mogą pomóc innym krojom w  ich problemach.

- Musi tylko być nas więcej kochających Polskę, a nie tylko samych siebie - kończyła minister Kempa, zachęcając wszystkich, by pójść w niedzielę do urn wyborczych  i zagłosować.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.