Logo Legnica24h.pl
Reklama
Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Udostępnij:

Moim zdaniem… - wystawa biżuterii

Galeria Sztuki|Sztuka|Moda|Dla mieszkańca

Wystawa Moim zdaniem… prezentowana będzie w Galerii Sztuki od 2 do 26 października.

40. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO zakończyła się w czerwcu, ale obchody festiwalowego jubileuszu wciąż trwają. Ich ostatnią odsłoną jest wystawa pt. Moim zdaniem… prezentowana w Galerii Sztuki od 2 do 26 października.

Jest to wystawa pod wieloma względami wyjątkowa, odmienna od tych, które zazwyczaj można podziwiać w galeriach, gdzie wartość estetyczna, forma i funkcjonalność są najważniejsze, natomiast treść jest stosunkowo mało istotna. Tutaj autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na różnorodne i dowolnie wybrane tematy, od polityki i zagadnień społecznych poczynając, poprzez relacje międzyludzkie, a na subiektywnych reakcjach na różne zjawiska kończąc. Założeniem organizatorów od początku było to, że biżuteria czy obiekt powinny zawierać czytelny komunikat. Dlatego każda z prac ma swój tytuł, część jest również opatrzona dłuższym lub krótszym komentarzem autorskim. Dzięki temu intencje i uczucia wyrażone w pracach są czytelne, wyzwalają w odbiorcach emocje, prowokują reakcje intelektualne, inicjują dialog między obiektem, jego twórcą i odbiorcą.

Kuratorami wystawy są Mariusz Pajączkowski – artysta, twórca biżuterii, założyciel Galerii Otwartej w Sandomierzu oraz Marek Nowaczyk - artysta, historyk sztuki, kurator, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, a przede wszystkim organizator I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO w Legnicy, który zapoczątkował historię Legnickiego Festiwalu SREBRO. Obydwaj będą obecni na finisażu wystawy 25 października o godzinie 18:00, a po części oficjalnej, ok. godz. 18:45 organizatorzy zapraszają na spotkanie, podczas którego kuratorzy opowiedzą nie tylko więcej o samej wystawie „Moim zdaniem”, ale również o historii legnickich edycji „Srebra”, których legendę współtworzyli i współtworzą.

Wcześniej, o godz. 17:00 odbędzie się oprowadzane zwiedzanie wystawy „40 lat Srebra w Legnicy”, która stanowi sentymentalną wyprawę śladami legnickiego SREBRA. Zbiórka w Otwartej Pracowni Sztuki (Chojnowska 19), gdzie prezentowana jest wystawa dokumentująca 40-letnią historię legnickiego festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Galeria Sztuki
Wyznacz trasę
 
od 2 października
do 26 października
 
Galeria Sztuki
 
wstęp wolny

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.