Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Młodzież chce życia wolnego od plastiku. Rozpoczyna z nim walkę

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy zorganizował VI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Ziemia wolna od plastiku”. W gronie sześciu startujących placówek najlepsi okazali się uczniowie właśnie tej szkoły.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Tematyka konkursu doskonale wpisała się w trwającą od marca miejską akcję „Zrywam z plastikiem”. Uczestnikami byli uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych: ZSO nr 4, SP 18, SP 19, SP 16, Zespołu Szkół w Krotoszycach i Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in.: zasad segregacji odpadów, surowców odnawialnych i nieodnawialnych, wpływu tworzyw sztucznych na żywność, pojęcia recyklingu i tworzyw sztucznych, a nawet historii rozwoju tworzyw sztucznych.

Edukatorzy z wydziałów gospodarowania odpadami i promocji w Urzędzie Miasta zapoznawali młodzież z zasadami segregacji odpadów komunalnych i skutecznie zachęcali do wzięcia udziału w miejskim projekcie ekologicznym #zrywamzplastikiem. Podczas prezentacji omówili powody, dla których miasto walczy z plastikowymi wyrobami jednorazowego użytku, wskazywali na sposoby ograniczania stosowania plastiku w różnych sytuacjach codziennego życia. Zaprezentowano też film pokazujący, w jak dramatyczny sposób plastik i odpady zanieczyszczają i uśmiercają głównie faunę morską na całym świecie.

– Wszyscy widzimy, jak plastik jest dzisiaj wszechobecny, zwłaszcza ten jednorazowy – mówiła Dyrektor ZSO nr 4, Anna Hawrylczak-Małańczak. – Już teraz wiadomo, że znajduje się w naszych organizmach, podobnie jak w organizmach wielu zwierząt. To może przynieść wyłącznie bardzo złe konsekwencje. Dlatego edukacja w tym zakresie jest tak ważna. Cieszę się, że uczniowie chętnie budują swoją wiedzę na ten temat, a Urzędowi Miasta dziękuję za inspirowanie młodzieży do wypowiedzenia indywidualnej wojny z plastikiem – dodała pani dyrektor.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.