Logo Legnica24h.pl
Reklama

Młodzi wuppertalczycy i legniczanie wspólnie poznają trudną historię

Uczniowie Pina-Bausch-Gesamtschule z naszego partnerskiego miasta w Wuppertalu razem z koleżankami i kolegami z V Liceum Ogólnokształcącego poznają naszą trudną i bolesną historię.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Odbywa się to ramach projektu „Trudna polsko-niemiecka historia w czasie II wojny światowej”. Jego koordynatorem jest nauczycielka języka niemieckiego w V LO, Julia Bogdańska-Gabińska.

Goszczący w naszym mieście młodzi wuppertalczycy wraz ze swoimi przyjaciółmi z V LO spotkali się (18 marca) w Ratuszu z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim.

To wy jesteście przyszłością naszego partnerstwa – mówił gospodarz miasta. – Cieszę się z każdej waszej wizyty. Bardzo dbamy o kulturową spuściznę z czasów, gdy Legnica nazywała się jeszcze Liegnitz.

Podczas realizacji tego projektu młodzi Niemcy poznawali Legnicę, jej zabytki i współczesność. Spotykali się ludźmi, którzy doświadczyli okropności wojny. We Wrocławiu poznawali tragiczne losy miasta podczas oblężenia. W Warszawie, mieście które najbardziej doświadczyło okropieństw wojny, zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Współpraca partnerska i wymiana uczniowska pomiędzy V LO i szkołą Pina-Bausch-Gesamtschule z Wuppertalu trwa już od 2010 roku. Jej inspiratorem był nieżyjący już przewodniczący Koła Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu, wielki przyjaciel naszego miasta profesor Siegfried Maser.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.