Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Młodzi czyściciele świata

Prawie 20 ton makulatury, blisko 6 ton nakrętek plastikowych i około 1,5 tony baterii zebrali w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie i przedszkolaki z legnickich placówek.

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Zebrano także: elektroodpady, nośniki pamięci, płyty CD, zabawki oraz inne nadające się do przetworzenia surowce.

- Zbiórka była prowadzona już po raz drugi w ramach Praktycznych Warsztatów Edukacyjnych, które są elementem konkursu „Czyściciel Świata – Szkoła Przyjazna Środowisku". Zbierane podczas tej akcji surowce wtórne trafiają do gminnego systemu gospodarowania odpadami. Natomiast plastikowe nakrętki przekazano na cele charytatywne do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wyniki zbiórki w roku szkolnym 2016/2017 są zdecydowanie lepsze, niż w pierwszej edycji - mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Warsztaty zorganizowali już po raz drugi: Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Fundacja „Zielona Akcja".

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.