Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Mistrzowie szkła w Galerii Ring

Wszystkich miłośników szkła artystycznego zapraszamy do Galerii Ring (Rynek 12), gdzie od środy, 16 października czynna jest wystawa poświęcona polskim powojennym mistrzom tej sztuki.

Zdjęcie ilustracyjne © Paulina Konofal

Wystawa Polskie szkło artystyczne 1949–2019. Mistrzowie dokumentuje dorobek trzech generacji polskich artystów szkła. Wybrane na wystawę prace pozwalają prześledzić różnorodność stosowanych technik szklarskich, form i filozofii twórczej zarówno artystów uznanych i zasłużonych dla polskiej sztuki i designu, jak też młodszego pokolenia twórców. Traktując szklaną materię w sposób indywidualny i oryginalny, poszukują oni nowych form artystycznej ekspresji, budując swoją mistrzowską pozycję w polskim szkle artystycznym.

Wernisaż wystawy już 18 października o godz. 18:00, natomiast na 11 listopada organizatorzy przygotowali specjalny pokaz z oprowadzaniem kuratorskim. Kuratorzy wystawy, Justyna Wierzchucka z Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze i Adam Włodarczyk – doktorant, adiunkt na Wydziale Szkła i Ceramiki wrocławskiej ASP, opowiedzą o wystawie o godz. 12:30, a o 14:00 zaproszą na pokaz warsztatu witrażownictwa. Uczestnicy będą mogli krok po kroku prześledzić proces powstawania witraża, poznać dawne i współczesne techniki, narzędzia i materiały wykorzystywane przez witrażowników, a nawet samodzielnie wykonać niektóre prace.

Wystawy szkła zawsze cieszą się w Legnicy dużą popularnością, dlatego już dziś warto wpisać do terminarzy daty wernisażu i pokazu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.