Logo Legnica24h.pl
Reklama

Mistrzostwa Polski w Hobby Horsingu w WKKW: zgłoszenia trwają!

Dwa tygodnie pozostały do zamknięcia zgłoszeń do startu w pierwszych Mistrzostwach Polski w Hobby Horse w jeździeckim triatlonie. Rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o medale, ale także o cenne nagrody.

© Materiały prasowe / SHT / Leszek WĂłjcik

Czym jest hobby horsing?

Hobby horsing to sport polegający na symulacji jazdy konnej przy użyciu specjalnie wykonanych „wierzchowców" – hobby horse. Są one zbudowane z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Rozpowszechniony szczególnie w krajach skandynawskich, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, w tym również w Polsce.

Kiedy i gdzie?

Zawody odbędą się w weekend 22-23 czerwca 2024 roku na terenie hipodromu im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia. Zawodnicy wystartują w konkurencji WKKW, na którą składają się trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane, drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi. Konkursy o randze mistrzostw Polski zostaną̨ rozegrane w niedzielę.

Jak się zgłosić?

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do 20 czerwca 2024 roku. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Livejumping.com oraz uiścić opłatę startową w wysokości 50 zł. Zawodnicy będą̨ podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 8-11 lat oraz 10-18 lat.

Nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym bony turystyczne na wakacje marzeń, polisy ubezpieczeniowe z sumą ubezpieczenia 100 tys. zł każda oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy konkursów Mistrzostw Polski WKKW w obu kategoriach wiekowych otrzymają bony turystyczne Travelist o wartości 3 tysięcy złotych, a zwycięzcy konkursów rozgrywanych w sobotę – bony o wartości 2 tysięcy złotych.

Atrakcje dodatkowe

Podczas zawodów przewidziano liczne atrakcje dla całej rodziny, m.in. występy kaskaderów z Apolinarski Group, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się z Kaukazu dżygitówki - stylu, w którym jeździli niegdyś Kozacy, popisy sprawnościowe psów w pokazach agility w wykonaniu zawodników w wrocławskiego klubu Extreme Dog oraz konkursy sprawnościowe z udziałem gwiazd WKKW.

Misja

Mistrzostwom towarzyszy też cel społeczny: wspierają działania Fundacji DCU na rzecz dzieci z Bingongol w Kamerunie. Dołącz do Zrzutki na stronie https://bit.ly/FundacjaDCU: 1 zł wpłaty = 1 obiad dla dziecka w szkole Fundacji DCU w Bingongol.

Zawody organizuje Ośrodek Jeździecki Stragona. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Regulamin

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.