Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Minister zdrowia apeluje, by na Wielkanoc pozostać w domu

Kontaktujmy się w tym czasie ze sobą, szczególnie z osobami starszymi, ale zdalnie – zaapelował w czwartek rano w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

© Materiały prasowe / PAP

Bezpośrednie spotkania z najbliższymi w czasie świąt wielkanocnych mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa i śmierci wielu osób.

Ogromna prośba i apel o to, by jednak się nie spotykać, żeby ograniczać spotkania. Pozwólmy, by te święta były świętami życia, a nie śmierci. Często takie spotkania mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się tego wirusa i śmierci ludzi, którzy mogliby przeżyć – powiedział Szumowski.

Minister dodał, że jest wiele sposobów na to, by z bliskimi skontaktować się zdalnie i warto tak zrobić, szczególnie w przypadku osób starszych, które potrzebują tego kontaktu najbardziej. „Chrońmy jednak ich przed bezpośrednim kontaktem” – zaznaczył.

Szumowski pytany był również o to, czy wybory korespondencyjne stanowią zagrożenie dla listonoszy i wyborców. „Równie dobrze można by zapytać, czy handel zdalny, czyli wszelkie kurierskie przesyłki, jest zagrożeniem, czy nie” - odpowiedział.(PAP)

Klaudia Torchała

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

MIREK
MIREK12 kwietnia 2020 o 15:43
szlak mnie trafia co z tego siedze w domu a widze za oknem ludzie spacerują nie ma PATROLI dzisiaj 3 młodych popijało piwko na ławce na neptuna w podwórku zaczyna mnie to wk..wiac BRAK PATROLI I MANDATÓW
Lubię to! 0
Poddany
Poddany9 kwietnia 2020 o 18:05
Apeluje czy rozkazuje pod groźbą ....
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.