Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Miejska Rada Seniorów zakończyła kadencję

Dobiegła końca dwuletnia, druga już kadencja Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy. Z tej okazji w ratuszu odbyło się (26 kwietnia) uroczyste spotkanie.

© UM Legnica/ materiał prasowy

Rada liczy 17 członków, a w jej posiedzeniach biorą udział w charakterze doradców także członkowie Rady Seniorów działającej przy prezydencie miasta. 

Podczas uroczystości szczególnie zaangażowanym seniorom oraz osobom i instytucjom wspierającym to środowisko wręczono honorowe „Laury" za działalność społeczną. Otrzymali je: Krystyna Śliwowska z grupy Senior 60 Plus, Jowita Waszczyk – Instruktor Klubu Seniora Spółdzielczego Domu Kultury „Kopernik", a takżeLegnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów oraz Legnickie Centrum Kultury.

Pisemne podziękowania za współpracę i pomoc wręczono m.in. prezydentowi Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu, jego zastępczyni Jadwidze Zienkiewicz i byłej wiceprezydent Dorocie Purgal. 

- To była bardzo pracowita i bogata w wydarzenia kadencja – mówiła przewodnicząca rady, Barbara Galant. – Organizowaliśmy m.in. Dni Seniora, Kulturalne Forum Legnickich Seniorów, docierając do coraz szerszej grupy osób starszych, które poszukują dla siebie aktywności społecznej i dzielenia się doświadczeniami oraz wiedzą z innymi.

Prezydent Legnicy pogratulował radzie jej inicjatyw i dobrej współpracy z samorządem.

– Seniorzy w Legnicy są bardzo ważnym podmiotem. Państwa głos jest coraz bardziej słyszalny, coraz bardziej potrzebny w życiu miasta – podkreślił Tadeusz Krzakowski

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.