Logo Legnica24h.pl
Reklama

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon Legnica 2024 już dostępna w Muzeum Miedzi!

Jury po obejrzeniu 2783 prac 836 autorów z 61 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace. Najważniejsze trofeum – Grand Prix Satyrykonu 2024 - trafiło do Pawła Kuczyńskiego za pracę „Mur”.

© Materiały prasowe / LCK

Jury 47. edycji konkursu Satyrykon obradowało 9 marca w składzie: Agim Sulaj (Włochy) – przewodniczący, Justyna Jędrysek (Polska), Elżbieta Laskowska (Polska), Grzegorz Myćka (Polska), Elżbieta Pietraszko (Polska), Ronald Vanoystaeyen (Belgia) oraz Jugoslav Vlahović (Serbia). Konkurs Satyrykon jest konkursem otwartym, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Prace oceniano w dwóch kategoriach: ATRAPA (tegoroczny temat) oraz tradycyjnie ŻART i SATYRA. Jury po obejrzeniu 2783 prac 836 autorów z 61 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace. Najważniejsze trofeum – Grand Prix Satyrykonu 2024 - trafiło do Pawła Kuczyńskiego za pracę "Mur".

"Na pokonkursową wystawę zapraszamy do Gmachu Głównego Muzeum Miedzi już od czwartku, 6 czerwca, jednak w dniu rozpoczęcia Satyrykonu podczas wernisażu wystawy na Gości czekać będą specjalne atrakcje! Jakie? Przekonajcie się już w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:30. Będzie to prawdopodobnie jedyna okazja, żeby podziwiać "limitowaną edycję" naszej ekspozycji - nie możemy zagwarantować że te stworzone na wyjątkową okazję gadżety przetrwają otwarcie i napór tłumu odwiedzających!" - informuje Michał Przechera z Legnickiego Centrum Kultury. Ekspozycję można zwiedzać do 29 września.

"Zobaczyliśmy bardzo dużo bardzo dobrych prac i trudno było wybrać między najlepszymi. To prawda, że Grand Prix wcale nie jest do śmiechu. Bo i sytuacja, w której jesteśmy w tej chwili na świecie, wcale nie jest zabawna. Ale wśród nagrodzonych mamy też wiele zabawnych prac. Ludzie, którzy przyjdą w czerwcu zobaczyć wystawę, też będą mogli się pośmiać. Tematy są bardzo uniwersalne: nie tylko dotyczą wojny i religii, ale też chociażby podejścia człowieka do przyszłości swojej i planety. Ten Satyrykon charakteryzował się dużą różnorodnością" – podsumowuje przewodniczący Agim Sulaj.

Czas trwania wystawy: 6 czerwca - 29 września (od środy do piątku w godz. 10‒17, w soboty i niedziele w godz. 11‒17)

Zasady wstępu: Jednorazowy bilet na wystawy w obu budynkach: normalny: 10 zł, ulgowy: 6 zł (bilet zakupiony w jednym z obiektów uprawnia do zwiedzania obu). W każdą środę wstęp do Muzeum jest bezpłatny, w soboty obowiązują bilety.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.