Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Miasto zwiększy wsparcie finansowe osobom niepełnosprawnym

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej prezydent Tadeusz Krzakowski przedstawi propozycję zwiększenia o 193 tys. zł środków na dofinansowanie osobom niepełnosprawnym zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dzięki temu wysokość środków na ten cel wzrośnie do prawie 600 tys. zł.

Inicjatywa prezydenta umożliwi przyznanie jeszcze w tym roku dofinansowania do zakupu protez, wózków inwalidzkich, materacy przeciwodleżynowych, aparatów słuchowych lub innych środków technicznych, niezbędnych do pielęgnacji oraz poprawiających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych.

Propozycja zwiększenia kwot na potrzeby niepełnosprawnych powstała po analizie wydatków i potrzeb w sferze realizacji zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, finansowanych z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu w pełni zostanie wykorzystany, będący w dyspozycji prezydenta Legnicy limit środków, który w skali roku sięga 3 mln zł. Jednocześnie możliwe będzie pozytywne rozpatrzenie jak największej liczby wniosków o dofinansowanie osobom niepełnosprawnym zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów ortopedycznych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.