Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Miasto dopłaca do ekologicznego ogrzewania

Ponad półtora miliona złotych trafiło w latach 2015-2016 do legniczan, którzy wymienili ogrzewanie paliwem stałym na ekologiczne. Podpisano ponad 360 umów. W tym roku prezydent Legnicy zarezerwował na ten cel kolejne 800 tys. zł.

© UM Legnica

Mieszkańcy nadal mogą korzystać z dobrodziejstwa programu zwalczania niskiej emisji, prowadzonego przez miasto. Trwa przyjmowanie wniosków o dofinansowanie. W pierwszym kwartale br. wpłynęło ich 173. Sprawdzono je pod względem formalnym i merytorycznym. W marcu pracownicy wydziału środowiska i gospodarowania odpadami Urzędu Miasta przeprowadzili 65 wizji w lokalach, których właściciele dokonali wymiany instalacji grzewczych. Z tymi, którzy uzyskali pozytywne opinie specjalistów, w kwietniu zawarte będą umowy na łączną kwotę blisko ćwierć miliona zł. Wypłaty nastąpią w ciągu 30 dni. W maju i czerwcu odbędą się kolejne wizyty sprawdzające u wnioskodawców, a do legniczan trafi pół miliona za wymianę źródeł ogrzewania.

Przypomnijmy zasady. Przestarzałe systemy ogrzewania, np. piece na paliwo stałe, powinny nadal być wymieniane na ekologiczne przez podłączanie się do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne albo odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne czy pompy cieplne).

Każdy, kto jest zainteresowany trwałą wymianą swojego źródła ciepła, może ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 45 proc. kosztów całości inwestycji. W przypadku osób, fizycznych, osób prawnych, przedsiębiorców – do wysokości nie większej, niż 5.000 zł, natomiast w przypadku wspólnot mieszkaniowych – do 10.000 zł. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, poparty dokumentacją przeprowadzonej inwestycji, w siedzibie Urzędu Miasta (pl. Słowiański 8) i poczekać na jego rozpatrzenie.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Koks
Koks10 kwietnia 2017 o 22:17
W Jaworze burmistrz daje tylko 2tys.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.