Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Mercedes zbuduje fabrykę baterii w Jaworze

– Mercedes-Benz Cars w fabryce w Jaworze rozpocznie produkcję baterii elektrycznych do nowego typu pojazdów – poinformował przed momentem premier Mateusz Morawiecki.

© Paweł Sasiela

Na spotkaniu z dziennikarzami, w którym brał również udział członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw Markus Schaefer, szef rządu podkreślił, że nowa inwestycja w fabryce w Jaworze wpisuje się w obszar, który bardzo interesuje nasz kraj, czyli elektromobilność.

Wzmacnia też naszą promocję czystego powietrza, naszą promocję nowego typu mobilności, czyli elektromobilności, bo jest to inwestycja w tym dokładnie obszarze, zaawansowanych technologii baterii elektrycznych – powiedział.

Inwestycja ma przekroczyć 200 mln euro i zapewnić 300 nowych miejsc pracy.

W tej chwili wykonujemy kolejny krok, stworzymy 300 kolejnych miejsc pracy w fabryce baterii. Inwestycje w ramach tego projektu przekroczą 200 milionów euro. Nasza lokalizacja stanie się kluczowym elementem naszego łańcucha produkcji na całym świecie – mówił Schaefer.

Nowa fabryka baterii elektrycznych będzie dziewiątą fabryką baterii należącą do Mercedesa i stanie obok już istniejącego zakładu tej firmy. Zdaniem Schaefera będzie pierwszą tej skali neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Mercedes-Benz wierzy w elektromobilność, w inicjatywy przyszłości. Nie tylko będzie produkować karoserie samochodów elektrycznych, będzie również produkował serce samochodów elektrycznych, czyli baterie. Nasza decyzja, by rozwinąć działalność w Jaworze jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze czujemy się tutaj w Polsce – zaznaczył Schaefer.

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.