Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Mercedes-Benz Manufacturing Poland z dwoma nagrodami Polskiej Izby Motoryzacji

Na XVI Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego Mercedes-Benz Manufacturing Poland otrzymał dwie nagrody: Inwestycja Roku 2020 za fabrykę silników oraz Inwestycja Roku 2021 za fabrykę baterii.

© Materia??y prasowe / Daimler

Po dwóch latach, na Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego, na żywo spotkali się czołowi managerowie automotive, liderzy opinii i eksperci. Wydarzenie, które odbyło się w Zawierciu, poświęcone było najtrudniejszym i najbardziej gorącym problemom branży: rygorom emisyjnym oraz sytuacji po pandemii.

Polska Izba Motoryzacji podczas uroczystego bankietu przyznała nagrody w kategoriach „Menedżer Roku” oraz „Inwestycja Roku”. Z racji jubileuszu AutoEventu oraz Polskiej Izby Motoryzacji, nagrody zostały przyznane za rok 2020, kiedy wydarzenie się nie odbyło, oraz 2021.

Inwestycja Roku 2020 trafiła do Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze, za zbudowanie fabryki i uruchomienie produkcji najnowocześniejszych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Inwestycja Roku 2021 za uruchomienie fabryki baterii elektrycznych do samochodów elektrycznych oraz plug-in hybryd Mercedes-Benz.

Nagrodę dla Manager Roku 2021 otrzymał Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, natomiast ten sam tytuł za rok 2020 przypadł Zbigniewowi Sikorze z Rhenus Automotive Europe i Rhenus Automotive Polska. Panowie zostali docenieni za wieloletni wkład w rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego.

Polska Izba Motoryzacji prowadzi działania na rzecz integracji szerokorozumianego sektora motoryzacyjnego i samego przemysłu motoryzacyjnego.

"To już kolejne nagrody dla naszej spółki. Otrzymaliśmy je zarówno dla fabryki wysoko zaawansowanych silników konwencjonalnych jak i dla fabryki baterii. Doceniono nasze działania na rzecz ochrony środowiska, edukacji technicznej oraz programy wspierające wchodzenie kobiet na rynek pracy w dziedzinie nowych technologii (m. in. nagrodzony Spinaczem program „Girls Go Technology”)" – mówi Ewa Łabno-Falęcka, dyrektora komunikacji i relacji zewnętrznych, która odebrała statuetki w imieniu firmy. "Nagrody przyznawane przez branżę motoryzacyjną mają dla nas bardzo duże znaczenie, bo w tej branży dzieje się obecnie technologiczny przewrót kopernikański, a my jak widać jesteśmy jego liderem".

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.