Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Medale legniczan na mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski wywalczyła 26 medali podczas mistrzostwa świata w Taekwon-do, które odbyły się w Dublinie w dniach 10–15 października. Legniczanie z mistrzostw wrócili z czterema krążkami.

Legniczanka Magdalena Kisiel wywalczyła srebrny medal w kategorii 56 kg seniorek. Dwa brązowe krążki indywidualnie i w drużynie zdobył Maciej Blichrski w kategorii 75 kg juniorów. Najbardziej utytułowany legnicki taekwondoka wraz z drużyną zajął drugie miejsce w testach siły.

W Irlandii biało-czerwonych barw broniły jeszcze Wioletta Hanisch oraz Kamila Kolanowska, a męską reprezentację prowadził trener Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec Legnickiego Klubu Taekwon-do.

W sumie nasza reprezentacja zdobyła w Dublinie cztery złote, osiem srebrnych i czternaście brązowych medali. Dało jej to piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Triumfowała Irlandia (10-8-10), drugie miejsce zajęła Nowa Zelandia (8-6-13), a trzecie Rosja (8-1-9). Polskę wyprzedziła jeszcze tylko Rumunia (6-6-4).

Następne mistrzostwa świata w Taekwon-do odbędą się w kwietniu 2019 roku. Ich gospodarzem będą Niemcy.