Logo Legnica24h.pl
Reklama

MB Boxing Night XVII Krwawy Piątek w Legnicy

Grupa MB PROMOTIONS powraca i zorganizuje galę boksu zawodowego już po raz siedemnasty. Tym razem kibice czołowych, polskich pięściarzy oglądać będą na ringu w Legnicy.

© Materiały prasowe

Taka lokalizacja gali to ukłon promotora Mateusza Borka w stronę Karola Weltera 14-1, pochodzącego właśnie z Legnicy, którego kariera w ostatnich kilkunastu miesiącach nieprawdopodobnie przyspieszyła. Welter zdjął ostatnio kilka cennych skalpów (Szymański, Rivera, Gibadło, Bulmeistars) i się nie zatrzymuje.

W Legnicy Weltera zobaczymy w walce wieczoru na dystansie 10 rund. Jego rywalem będzie potwornie mocno bijący Kazach Vishan Kurkaev 11-1, który z dwunastu stoczonych walk przegrał tylko raz.

"Jestem podekscytowany. W końcu stoczę walkę u siebie. Do tego mam walkę wieczoru. Zobaczycie czym jest atmosfera w Legnicy" - mówi Welter i dodaje: "czuję, że to jest mój czas. Ścigam marzenia. Chcę coraz lepszych rywali. Kurkaev jest niebezpieczny, dysponuje nokautującym ciosem i dlatego będzie trzeba uważać od pierwszego gongu. Najmniejszy błąd będzie drogo kosztował. Ale mamy z trenerem Chabrosem plan na Kazacha. Jaki? Zapraszam w Krwawy Piątek do hali w Legnicy. Wtedy się przekonacie".

Kibice na Dolnym Śląsku obejrzą również Damiana Wrzesińskiego 26-3-2, który w maju po heroicznym boju przegrał walkę o mistrzostwo świata IBO w Belfaście na punkty z Brytyjczykiem Anthonym Cacace. 35-letni pięściarz ze Złotowa nie ma czasu i szybko chce kolejnych wielkich walk. Zatem wygrana Wrzosa w Legnicy jest po prostu obowiązkiem. A rywal nie jest wcale łatwy. W ringu Wrzos spotka się z Argentyńczykiem Facundo Arce 17-11-2, który boksował między innymi z Ulysse Juniorem, Sultanem Zaurbekiem czy Yurikiem Mamedovem.

W Krwawy Piątek powrót zaliczy także Kamil Młodziński 16-5-4, którego z powodu kontuzji nie było między linami szesnaście miesięcy. Przeciwnikiem Młodzińskiego jest Kolumbijczyk Victor Julio 16-8.

Kartę uzupełnią młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska.

Damian Gurtatowski 1-0, którego liczni fani zrobili furorę podczas ostatniej gali we Wrocławiu zmierzy się z również niepokonanym Oliverem Chudzikiem 1-0.

A rywalem zawodowego żołnierza Piotra Motyki 1-1 będzie Gracjan Rutkowski 3-0.

Ponadto na karcie znalazł się sparingpartner Usyka i Billama – Smitha junior ciężki Deevorn Miller 3-1 i debiutant, podopieczny bohatera walki wieczoru Karola Weltera – Szymon Piersiak 0-0.

Krwawy Piątek MB BOXING NIGHT XVII BLOODY FRIDAY nadchodzi. W Legnicy krwi, emocji, zaciętości i piękna boksu z pewnością nie zabraknie.

Transmisję gali przeprowadzi TVP SPORT. Transmisję ceremonii ważenia Kanał Sportowy. Bilety są dostępne na stronie: eBilet.pl.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.